KONST / Litografier / Färglitografi 15597084
nr 1559 7084
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 285/310, hamnmotiv. Färglitografi, bildmått: 40x34cm, yttermått inklusive ram: 62x52cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 28 augusti 2023
kl 18:49:24
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman